כיצד פעילות גופנית חיונית לילדים

פעילות גופנית חיונית לילדים. זה מספק להם יתרונות רבים, כמו בריאות טובה יותר, יותר ביטחון עצמי והגברת הפרודוקטיביות.

מחקר שנערך בקרב מאתיים חמישים וארבעה תלמידים הראה שלתלמידים שהיו להם שיעורי חינוך גופני בתוכנית הלימודים שלהם יש סיכוי גבוה יותר להתאמן על בסיס קבוע מאשר אלה שלא למדו שיעורים אלה. הסיבה לכך היא העובדה ששיעורי חינוך גופני מספקים הזדמנות לילדים לפתח הרגל של פעילות גופנית.

מחקר אחר מצא שגם כאשר לילד יש עבודה בישיבה, עדיין יש סיכוי גבוה יותר להיות פעילים אם היה לו צורה כלשהי של חינוך גופני בבית הספר.

פעילות גופנית חיונית לילדים, ולא מדובר רק ביתרונות הגופניים. יש לו השפעה חיובית על בריאות הנפש, מיומנויות קוגניטיביות ואינטליגנציה רגשית.

פעילות גופנית עוזרת לילדים לפתח מיומנויות מוטוריות, קואורדינציה, שיווי משקל וכוח. זה גם משפר את מצבי הרוח שלהם ומשחרר אותם מלחץ.

שלבים לפיתוח ילד פעיל

פעילות גופנית חשובה לילדים, במיוחד בשלבים הראשונים של התפתחותם.

בשלב הראשון, ילדים נצפים לעתים קרובות יותר פעילים פיזית. הם נוטים להסתובב הרבה ולחקור את הסביבה שלהם. בשלב השני, ילדים הופכים בהדרגה לפעילים יותר ומתחילים לחקור את סביבתם בעוצמה רבה יותר. הם עשויים גם ליהנות ממשחק עם ילדים אחרים ולעתים קרובות יתרוצצו במעגלים או יעשו סלטות. השלב השלישי הוא כאשר הם הופכים להיות יותר פעילים ואנרגטיים באופן כללי – סביר להניח שהם ייהנו לשחק במשחקים הדורשים תנועה פיזית כמו תג או כדורסל.

אי אפשר להפריז בחשיבות הפעילות הגופנית לילדים – היא מרכיב חיוני של גדילה והתפתחות בריאה שאין להתעלם מההורים או המטפלים!
למידע מורחב בנושא של חשיבות של פעילות גופנית לילדים וhttps://active-sport.co.il/ כדאי לבקר באתר active-sport.co.il

פעילות גופנית לילדים חשובה לבריאותם ולרווחתם. זה גם עוזר להם לפתח אורח חיים בריא ולהישאר פעילים לאורך כל חייהם. יש לעודד ילדים להשתתף בפעילות גופנית בגיל צעיר. הורים יכולים לנקוט כמה צעדים כדי לעודד פעילות גופנית אצל ילדם. הם יכולים לספק צעצועים המקדמים פעילות גופנית, הם יכולים לקנות אופניים או קטנוע, הם יכולים להקים חדר משחקים עם ציוד שונה, הם יכולים גם להקים אזור משחקים חיצוני שבו הילד יכול לעסוק בפעילות גופנית עם חברים או ילדים אחרים .

יש לעודד ילדים להשתתף בפעילות גופנית בגיל צעיר כדי שיוכלו לפתח אורח חיים בריא ולהישאר פעילים לאורך כל חייהם. הורים צריכים לנקוט בצעדים לעידוד התנהגות זו אצל ילדיהם על ידי אספקת צעצועים המקדמים פעילות גופנית, קניית אופניים או קטנועים, הקמת חדר משחקים עם ציוד שונה והקמת אזור משחקים חיצוני בו הילד יכול לעסוק בפעילות גופנית עם חברים או אחרים. ילדים.

מהן ההשפעות השליליות של חוסר פעילות גופנית אצל ילדים?

ההשפעות השליליות של חוסר פעילות גופנית אצל ילדים הן רבות והן עשויות לכלול השמנת יתר, בריאות נפשית לקויה ויכולות קוגניטיביות מופחתות.

פעילות גופנית חיונית הן לילדים והן למבוגרים.

חוסר פעילות גופנית היא בעיה גוברת בקרב ילדים. חוסר פעילות והתנהגות בישיבה נקשרו לבעיות בריאות שונות, כולל השמנת יתר וסוכרת. חוסר פעילות גופנית עלול לגרום למחלות לב וכלי דם ולמוות מוקדם.

כיצד לעודד ילדים להתאמן ולהישאר פעילים

פעילות גופנית צריכה להיות חלק משגרת היומיום של כל ילד. היתרונות של פעילות גופנית הם רבים, אבל יש כאלה שבולטים. פעילות גופנית יכולה להפוך את הילדים לבריאים יותר, מאושרים יותר ופרודוקטיביים יותר. זה יכול לעזור להם להתמקד בבית הספר וזה יכול לעזור להם לישון טוב יותר בלילה.

לא חסרות דרכים לגרום לילדים לזוז: ריצה במגרש המשחקים, משחק תג, משחק כדורגל עם חברים. אבל איך מעודדים ילדים להתאמן ולהישאר פעילים?

לחלק מההורים קל יותר להתחיל בעידוד ילדיהם לשחק בחוץ לעתים קרובות יותר או בכך שהם יעשו מטלות בבית; אחרים עשויים להשתמש במד צעדים או במעקב כושר כדי לעקוב אחר רמות הפעילות של ילדם; אחרים עשויים להביא את ילדיהם לטיולים רגליים או רכיבה על אופניים; וחלקם עשויים אפילו להרחיק לכת כמו להירשם יחד לחברות בחדר כושר משפחתי.